3 дек. 2015 г.

Экспедиция "Золотое кольцо Черниговщины". Солнечный Батурин. Цитадель Батуринской крепости

Наконец-то добрались Батуринской крепости. Покупаем билетики и начинаем осмотр:

По периметру крепость окружена рвом, который заполнялся водой:

Краткая справка:

Батуринська фортеця XVII–XVIII століть, разом з дитинцем стародавнього Батурина — Цитаделлю, є визначною пам'яткою українського національного містобудування, наочним свідченням прийомів оборонного будівництва ХІ — XVIII ст., а також історико-меморіальною пам'яткою національного значення як гетьманська резиденція Д.Многогрішного, І.Самойловича та І.Мазепи, місто, що не скорилося волі Петра І і було по-варварськи знищене разом із жителями.
Споруджено у 1625 році на високому березі річки Сейм. З трьох боків (четвертий виходив на крутий берег ріки) була оточена ровом і земляним валом з дубовим частоколом, який переривався 6-ма кутовими баштами. В'їзд до фортеці охороняли 2 надбрамні башти. На всіх баштах встановлено 9 чавунних пищалей. Всередині на високому пагорбі стояв «панський двір» (цитадель), оточений ровом, валом і дубовим частоколом. У 1664 польський король Ян Казимир не зміг взяти її приступом. Поступово будівлі старіли, у 1708 генеральний суддя В. Л. Кочубей зазначав, що «Батурин 20 лет стоит без починки и того ради валы около него всюду осунулись и обвалились».
Батурин розкинувся на високій лівобережній терасі річки Сейм на межі двох природно-географічних зон — Полісся та Лісостепу. На північному сході він виходить до широкої рівнинної заплави Сейму. Лівобережне плато, на якому знаходиться Батурин підноситься над заплавою майже на 30 м. Маючи добрі природні оборонні якості та зручний вихід до води, це плато і стало осередком первісного заселення батуринських теренів.

Главная въездная башня:Главная башня внутри, вид снизу:В крепости красиво и ухожено:Северная башня:Южная башня:Вдоль частокола располагались крепостные орудия:На территории крепости также представлены другие исторические экспонаты:

Вид на р. Сейм:Памятник жертвам Батуринской трагедии 1708 г.:Гетманский дом служил официальной резиденцией и правительственной канцелярией гетманов:Крепостной колодец глубиной 29 м:

"Скарбниця" предназначалась для хранения государственного имущества, драгоценностей и гетманских клейнодов:

Жернова Батуринских мельниц 19-20 в:Церковь Воскресения Господнего:

Этот архитектурный комплекс был воссоздан в 2008 году во исполнение Указа Президента Украины №1131 от 21.11.2007.
На этом наше знакомство с Батурином завершилось. Мы едем в Козелец!

Продолжение следует або далі буде )

Путешествуйте!

Комментариев нет:

Отправить комментарий